Fanta drinks are betting on Halloween

Although Halloween is not a typical Czech holiday, it is still a great opportunity for marketers to establish contact with customers in a way they cannot otherwise afford. There are no limits to imagination, and smartly thought-out and amusing POSs can significantly...

We won gold at POPAI AWARDS PARIS

The prestigious European competition POPAI Awards Paris knows its winners. The winning projects, selected by an expert jury, were announced on September 15th in Paris.

FRAGRANCES

The company Dago is currently coming with many innovations that enhance existing range of products, so we can offer to our clients a much wider application of their ideas and opportunities, what types of POP material place and how to attract even more attention of customers.

Novinkou, která působí především na smysly zákazníka a jeho nákupní rozhodování ovlivňuje spíše podvědomě, jsou VŮNĚ. Škála typů a druhů vůni je nepřeberná, lze připravit vůni prakticky na míru podle přání zákazníka. Momentálně máme k dispozici na testy například vůně kávy, vanilky, coly, lze použít vůně květin, čokolády, čerstvého pečiva apod.

Rozprašování vůní funguje na bázi elektrického rozprašovače s různými náplněmi, který je připojen do sítě.

Hlavní výhodou užití vůní spočívá v navození příjemné atmosféry v rámci prodejního místa, kdy člověka upoutají nejen vizuální vjemy, ale i příjemná vůně prostředí, která je navíc úzce spojena s nabízeným produktem.

Photogallery

Pin It on Pinterest

Share This