Christmas recap: Čím jsme oživili vánoční období v obchodech

Letošní vánoční rekapitulace bude o nápojích, které Češi milují. Všechny značky jsme v nejrůznějších obchodech podpořili nevšedními a výraznými vystaveními. Prohlédněte si je… Tradiční „santovská“ Coca Cola Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady. To si nejspíš většina...

Zasněžené Vánoce s plzeňským pivem? Ideální kombinace

Nevšední zážitek během nákupu častokrát nezažijete. Vánoční vystavení pro Plzeňský Prazdroj to však dokázalo díky unikátnímu spojení tradice piva Pilsner Urquell a neobvyklé technologie. K vidění je v obchodech u nás i na Slovensku. Vytvořit vánoční POS médium pro...

Z POPAI Awards 2023 si odnášíme osm ocenění včetně jednoho zlata!

Letošní POPAI Awards nám vykouzlily mnoho úsměvů! I přes špičkovou a vyrovnanou konkurenci jsme proměnili nominace hned několikrát. Největší radost nám samozřejmě udělalo 1. místo v kategorii Světelná komunikace, kde jsme zazářili s prémiovým endcupem pro Radegast....

Nakoukněte pod pokličku DAGO zákulisí a pobavte se s námi

Jsme pracovně vytížení a připravujeme jedno vystavení za druhým. Kvalitně odvedená práce je pro nás prioritou, za stejně důležité ale považujeme vztahy mezi kolegy a příjemnou atmosféru. Jsme pro každou legraci a mezi povinnostmi se stíháme i dobře pobavit a dodat si...

Jsme u vzniku rumové novinky Ron de Azur

Pro našeho dlouhodobého klienta STOCK Plzeň-Božkov jsme připravili set POP médií k uvedení panamského rumu s názvem Ron de Azur. Již na první pohled je jasné, že provedení POS materiálů předává zákazníkům mnohem více než jen informaci o výrobku. Láká je na výpravu do...

Ze soutěže SHOP! Awards Paris 2023 si odvážíme zlato a stříbro

Ve čtvrtek 15. června se na galavečeru v Paříži konalo slavnostní vyhlášení cen SHOP! Awards Paris, dříve POPAI Awards Paris. Naše nominované projekty – oba přihlášené do realizací vyrobených z kartonu – byly odbornou porotou ohodnoceny takto: zlato získalo vánoční...

Shop in shop Nikon v Alza

Nový projekt – Shop in shop Nikon v Alza. Naše společnost DAGO Vám představuje novou realizaci sofistikovaného shop in shopu Nikon, který jsme vyrobili a nainstalovali v prodejně Alza Bratislava. Zatímco většina podobných prvků je standardně umístěna v prostoru, v tomto případě se jedná o využití specifické lokality pod točitými schody.

Ojedinělé řešení je doprovázeno marmolitovou podlahou, ve které je vedena elektroinstalace a také půlkulatým dřevěným stropem s integrovanými světly. Samotné zaměřování probíhalo speciálními 3D přístroji, které umožňují následnou 3D modelaci celého prostoru. Díky této ojedinělé technologii bylo možné 3D vizualizaci následně ve výrobním procesu přeměnit ve 100% realitu.
Společnost DAGO do projektu zapojila svůj nový koncept CIS – Complex In-store Solution, který respektuje více než 180 hodnoticích parametrů pro tvorbu efektivních nástrojů in-store komunikace. Díky němu bylo možné vytvořit shop in shop, který považujeme za daných podmínek za maximálně efektivní řešení. Efektivitou se rozumí shop in shop, jehož cílem je maximální upoutání zákazníka s možností otestování si produktů Nikon a související maximalizace prodeje.

Základní atributy přístupu DAGO CIS v projektu

 • Základním cílem realizace bylo přilákání do shop in shopu Nikon a snaha, aby zákazník v prodejně co nejdéle zůstal a byl stimulován k interakci s produkty Nikon.
 • Dalším úkolem bylo maximální využití prostoru.
 • Schopnost vyrušit je v rámci provedení dána barevnou strukturou (výraznou černo žlutou strukturou využívající atavizmu obranných reflexů), struktura aplikace je založena na půlkruzích, které vyrušují z jinak poměrně pravidelných tvarů přítomných ve zbytku prostředí.
 • Aplikace je dominantní a kontrastní oproti prostředí, ve kterém je nainstalována, což podporuje schopnost vyrušit a zaujmout.
 • Zároveň jsou v hlavní roli celého prodejního prostoru produkty, které jsou maximálně přístupné a viditelné, čímž podněcují interakci se zákazníky. Produkty jsou rozmístěny organizovaně v uspořádaných, přehledných blocích, což opět podněcuje k zaujetí a vyzkoušení produktů.
 • Logo Nikon je komunikováno výrazně, viditelně ze všech směrů, aby mohlo dojít k propojení s již u zákazníků existujícími informacemi a latentními potřebami.
 • Byly maximálně omezeny jakékoli další rušivé elementy, které by znesnadňovaly zákazníkům orientaci.
 • Světelné efekty podporují vyrušení a lákají k produktům, zároveň podpořily vizuální a praktickou atraktivitu prostoru.
 • Prostor je maximálně přístupný, otevřený zákazníkům, nevytváří žádné bariéry mezi zákazníkem a produkty.
 • Produkty jsou funkční a jsou umístěny ve správné výšce podporující co nejpohodlnější vyzkoušení zákazníky.
 • Celé místo je kompaktní, čisté. Součástí shop in shopu je i strop a podlaha. Místo působí dojmem kvality a prémiovosti, čímž podporuje image vystavených produktů.
 • Původně neatraktivní prostor pod schody jsme přetvořili na nejzajímavější část prodejny.

Zadavatel reklamy: Nikon
Klient: Nikon
Produkt: Shop in shop – Nikon – Alza Bratislava
Kreativní agentura: DAGO s.r.o.
Realizátor: DAGO s.r.o.
POS nosič: Shop in shop
Datum kampaně: od března 2012

Pin It on Pinterest

Share This