Dvojnásobné zlato ze soutěže POPAI Awards

Ve čtvrtek 24. listopadu se jako každý rok konalo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže POPAI Awards. V této soutěži jsou oceňovány nejlepší projekty in store komunikace na domácím trhu. I v letošním roce jsme uspěli a odnášíme si zlato celkem ze dvou kategorií.

Pomáháme tam, kde je to potřeba

Uvědomujeme si, jak důležité je pomáhat slabším a nezavírat oči před problémy, které tíží ostatní. Proto moc rádi podporujeme aktivity, které dávají smysl a přinášejí radost ostatním.

Halloween je pro děti: Hodnocení pro Marketing & Media

Pojďme se bát… Ale krásně bát! Jak se neztratit v oranžovém moři a prodat o trochu více bonbónů, čokolád, dekorací, bublinek i dýní? Ta nejlepší halloweenská vystavení pro časopis Marketing & Media hodnotila Radka Hejduková.

Nápoje Fanta sázejí na Halloween

Halloween sice není typický český svátek, přesto pro obchodníky představuje skvělou příležitost k navázání kontaktu se zákazníky způsobem, jaký si jindy nemohou dovolit.

Zpátky do školy aneb Příležitost se vyřádit

Akce „back to school“ je oblíbená nejen u dětí školou povinných, ale zejména u obchodníků. Úspěch potomků ve škole je u většiny rodičů na prvním místě, a proto jsou ochotni investovat nemalé finanční částky právě do příprav k návratu do škol. Každý rodič může potvrdit, že zejména nástup do první třídy či prvního ročníku střední školy je velmi náročný jak psychicky, tak finančně.

Prodejci všemožných pomůcek se jim to právě proto snaží zpříjemnit alespoň zábavnou podporou prodeje ve formě interaktivních vystavení nebo nějakou výhodnou akcí. Tím si přitáhnou ještě více své klienty v těžkém konkurenčním prostředí.

Designéři POS materiálů se mohou kreativně vyřádit. Čím barevnější a nápaditější, tím lepší. Kartónové stojany mohou být ve tvaru sešitu, tužek, penálů, autobusů, škol a mnoha dalšího. Podle mě je možné na trhu zhlédnout určitě mnoho originálních kousků. U školáků je samozřejmě nutná podrobnější segmentace, a to zejména dle věku a pohlaví. Malé holčičky určitě uslyší a opravdu moc budou chtít novou aktovku s aktuálně „in“ princeznou, protože ji má kamarádka a ona ji musí mít také. Když se tak nestane, přijdou slzy, a to málo který rodič vydrží. Co by pro svou malou lásku neudělal.

Právě proto je nutná podpora prodeje a vypíchnutí se z přehršle nabízených batůžků, penálů, sešitů a tak podobně.

Když to totiž dítko v obchodě zahlédne, prodejce má z poloviny vyhráno.

Starší generace, a tím myslím středoškoláky či vysokoškoláky, tak štědré během této akce nejsou. Ty už myslí praktičtěji, většinou si pomůcky financují z vlastních zdrojů a přípravy do školy nejsou nijak velkolepé. U těchto zákazníků se bavíme spíše o základním vybavení jako jsou sešity a psací potřeby.

Dnešní moderní doba stále častěji zapojuje do výuky informační technologie. Tím se právě zmíněný segment dostává do ústraní. Desítky sešitů nahradí jeden tablet či počítač a psací potřeby k němu také nejsou nutné. Na vysokých školách je to už standard a myslím, že je otázka chvilky, kdy to tak bude i na středních školách.

Text: Anna Brůžková

OZVĚTE SE, POMŮŽEME I VÁM S PODPOROU PRODEJE A BUDOVÁNÍM ZNAČKY

Pin It on Pinterest

Share This